Prof. Dr. Bilgi Baca

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında mezun olan Prof. Dr. Bilgi Baca, Uzmanlık Eğitimi’ni İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda “İnfrarenal aort cerrahisi öncesi mekanik barsak temizliği kolonik iskemi/reperfüzyon hasarını azaltabilir mi?” başlıklı teziyle 2003 yılında tamamladı. Dr. Baca, Doçentliği’ni 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’ndan aldı.

Prof. Dr. Bilgi Baca

2009 ve 2010 yıllarında kendi alanında saygın bir yeri olan Los Angeles’taki Southern California Üniversitesi, Keck School of Medicine’da Kolorektal Cerrahi (Kolon ve Rektum Cerrahisi) Departmanı’nda çalışarak deneyimlerini artırdı. Eş zamanlı olarak Genel Cerrahi ameliyatlarında kendi alanında yetkin isimlerin düzenlediği kurs ve kongrelere katıldı.

Yurtdışı deneyimi sonrası mesleğine ve akademik kariyerine ülkesinde devam etti. Profesörlüğü’nü Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’ndan alan Dr. Bilgi Baca, halen Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Genel Cerrahi Departmanı Bölüm Başkanı olarak çalışmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.